Tatilcilerin dönüşü başladı: Tekirdağ-İstanbul karayolu ile Anadolu Otoyolu’nun Bolu ve Düzce kesiminde hareketlilik yaşanıyor

Kurban Bayramı tatilinin dokuz güne çıkartılmasının ardından tatil beldelerine akın eden vatandaşların geri dönüş yolculuğu başladı.

Tüm yurtta olduğu gibi dönüş güzergahının kilit noktalarından olan Tekirdağ ve Anadolu Otoyolu’nun Bolu ve Düzce kesiminde araç yoğunlukları oluştu.

Tekirdağ’da yoğunluğun hafta başına kadar sürmesi bekleniyor

Kurban Bayramı ile birlikte tatil beldelerine akın eden vatandaşların geri dönüş yolculuğu başladı.

Tekirdağ-İstanbul karayolu üzerinde araç yoğunluğu nedeniyle trafikte zaman zaman duraklamalar yaşandı. Üniversite, Beyazköy, Çorlu ve Marmaraereğlisi kavşaklarında yaşanan yoğunluğun hafta başına kadar sürmesi bekleniyor.

Polis ve Jandarma Trafik ekipleri herhangi bir aksaklık yaşanmaması için güvenlik önlemlerini arttırdı. Yetkililer sürücüleri aşırı hız yapmamaları ve trafik kurallarına uymaları konusunda uyardı.

Anadolu Otoyolu’nun Bolu ve Düzce kesiminde akıcı yoğunluk var

Kurban Bayramı tatilini İstanbul dışında geçiren tatilciler, dönüş yolculuğunda Anadolu Otoyolu’nun Bolu ve Düzce kesiminde yer yer akıcı yoğunluğa neden oluyor. Bayramın ardından memleketleri ya da tatil beldelerinden dönüşe geçen bazı sürücüler nedeniyle bölgede hareketlilik yaşanıyor.

Otoyolun Bolu kesimi İstanbul istikameti Gerede, Yeniçağa ve Köroğlu rampaları, Caydurt, Bolu-Batı, Yumrukaya ve Bolu Dağı Tüneli mevkilerinde trafik akıcı yoğun seyrediyor.

Otoyolun Ankara istikameti ile D-100 kara yolunun her iki yönünde ise trafik normal seyrinde ilerliyor.

Öte yandan Anadolu Otoyolu’nu Karadeniz kentlerine bağlayan D-100 kara yolunun Gerede-Karabük yolu kesiminde de akıcı yoğun trafik görülüyor.

Güzergahta trafik akışı Ankara istikametinde ise normal seyrediyor.

Otoyolun Düzce kesiminde arıza yapan tır yoğunluğu artırdı

Otoyolun Düzce kesimi İstanbul istikameti Büyük Melen Köprüsü mevkisinde ise sürücüsünün ismi öğrenilemeyen 67 LM 679 plakalı sac yüklü tırın arıza yapması nedeniyle araç yoğunluğu arttı.

Karayolları ekiplerince tırın arıza yaptığı sağ şeridin bir kısmı dubalarla kapatıldı.

Tır arızası nedeniyle otoyolun İstanbul istikametinin Düzce gişeleri ile Büyük Melen Köprüsü mevkisi arasında kalan kısımda uzun araç kuyruğu oluştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir