Emekli İkramiyesinde Tarihin Değiştiği Bilgisi Kulislere Sızdı! İşte Yeni Tarih

Halktv programcısı Ekrem Açıkel, “Halkın Haberi” programında ikramiye tarihlerinin belirisizliğini gündem yaptı.

Emeklilerin bayram ikramiyesinin ne zaman ödeneceği konusunda çeşitli tarihler konuşuluyor. Daha önce 10-14 Haziran tarihleri arasında yapılacağı duyurulan ödemelerin, şimdi 3-7 Haziran tarihleri arasında yapılacağı belirtiliyor.

Vatandaşlar, ödeme tarihlerindeki bu değişiklikler ve belirsizlikler karşısında endişe duyuyor. Birçok emekli, bu belirsizliklerin son bulmasını ve ödemelerin netleşmesini bekliyor.

Birçok kişi bu değişikliklerin nedenini merak ederken, yetkililerden resmi bir açıklama bekleniyor. Emekliler, bu ödemelere güvenerek bayram hazırlıklarını planladıklarını ve herhangi bir gecikmenin kendilerini zor durumda bırakacağını belirtiyor.

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde emeklilerin dört gözle beklediği bayram ikramiyesi ödemelerinde tarih değişikliği gündeme geldi. Sabah gazetesinin haberine göre, emeklilere verilecek 3 bin TL’lik ikramiye ödemeleri, planlanandan daha erken bir tarihte yapılabilir.

İKRAMİYE BEKLENTİSİ BÜYÜK

Yaklaşık 16 milyon emekli, Kurban Bayramı öncesi yapılacak ikramiye ödemesini sabırsızlıkla bekliyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, ikramiye ödemelerinin bayramdan önce hesaplara yatırılacağını ve ödeme takviminin yakında duyurulacağını açıkladı. İlk kez 1000 TL olarak başlatılan bayram ikramiyesi, 2024 Ramazan Bayramı öncesinde yüzde 50 artışla 3000 TL’ye yükseltilmişti.

ÖDEME TARİHİNDE DEĞİŞİKLİK MÜMKÜN

2024 Kurban Bayramı, 16-19 Haziran tarihleri arasında kutlanacak. Önceki planlamaya göre ikramiyelerin 10-14 Haziran tarihleri arasında ödenmesi bekleniyordu. Ancak Sabah gazetesinin haberine göre, çalışmaların zamanında tamamlanması halinde ödemeler 3-7 Haziran tarihleri arasında da yapılabilir. Bu değişiklik, emeklilerin bayram öncesi ihtiyaçlarını karşılamaları için önemli bir adım olacak.

DUL VE YETİMLER DE YARARLANACAK

4A, 4B ve 4C kapsamında SGK’dan aylık alan dul ve yetimler de dahil olmak üzere yaklaşık 16 milyon hak sahibi, bu bayram ikramiyesinden faydalanacak. Emekliler, bayramda alacakları 3 bin TL’lik ikramiye ile bütçelerine az da olsa katkı sağlayacak ve bayramı daha rahat geçirebilecekler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir