DWF Labs’tan Hacklenen O Altcoin’e Destek: Milyonluk Token Aldı!

Web3 oyun projesi Gala Games, hackerların saldırısıyla ağır bir darbe aldı. Saldırganlar, 200 milyon dolardan fazla değere sahip 5 Milyar GALA bastı. Bu olayın ardından altcoin fiyatı sert düştü. Bu olayların ardından ünlü yatırım firması DWF Labs, projeye desteğini açıkladı. Bu bağlamda şirket, GALA tokenlerini aldığını duyurdu.

DWF Labs 25 milyon GALA satın alındı

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Gala Games 200 milyon dolarlık suistimalle ağır bir darbe aldı. Bu süreçte, Gala platformunu hackleyen saldırganlar yaklaşık 5 milyar GALA bastı. Ardından, hacker/hackerlar 600 milyon GALA (yaklaşık 21 milyon dolar) sattı. Altcoin projesi bu olayın üstesinden gelmek için çalışmalara başladı. Bu gelişmelerin ortasında önde gelen yatırım firması DWF Labs, projeye desteğini göstermek için harekete geçti. Bu doğrultuda firma, açık piyasadan 25 milyon GALA satın aldığını duyurdu.

Hackerlar çaldıkları ETH’yi iade mi ettiler?

Bu arada, Gala Games’in eski başkanı Jason Brink’in GALA saldırganlarının çalınan ETH’yi iade ettiklerinden şüphelenildiğini söyledi. Etherscan kayıtlarına göre, 0xe2 ile başlayan hacker adresi saat 20:43’te 0xEC ile başlayan adrese 5.913 ETH (22,3 milyon dolardan fazla değerde) transfer etti. Bununla birlikte bu konu henüz netlik kazanmadı.

Altcoin projesi 200 milyon dolarlık suistimalle şoke oldu!

Ekip, istismarın münferit bir olay olduğunu söyledi. Ayrıca, faili tespit etmek için kolluk kuvvetlerinin devreye girdiğini belirtti. Gala Games‘teki istismar, istismar sırasında 29 milyon dolar değerinde 600 milyon token’ın merkezi olmayan borsa Uniswap aracılığıyla izinsiz olarak satılmasıyla sonuçlandı. Solidity geliştiricisi 0xquit’e göre, saldırganın maksimum limite ulaşmadan önce 12 milyar token daha yaratması mümkün.

Ancak ekip, istismarcı adresi bloke etti. Böylece, bu adresin daha fazla işlem yapmasını engelledi. Hackerın daha fazla token basması veya çalması için farklı bir yönetici adresine erişim sağlaması gerekiyor. Gala Games CEO’su Eric Schiermeyer yaptığı açıklamada, istismarın 45 dakika içinde tespit edildiğini ve ardından ekibin GALA sözleşmesine yetkisiz erişimi güvence altına alıp kaldırdığını açıkladı. Ancak bu eylemde altcoin fiyatı neredeyse %20 düşerek 0,048 dolardan 0,039 dolara geriledi. Token o zamandan beri stabilize oldu. Ancak, DWF Labs’ın destek haberi tokeni yukarı itmeye başladı. GALA yazı sırasında 0,44 dolara kadar yükseldi. Böylece kayıpların bir kısmını telafi etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir